RME ADI-2 DAC - двоканальний ЦАП, USB-інтерфейс та підсилювач для навушників

RME ADI-2 DAC - двоканальний ЦАП, USB-інтерфейс та підсилювач для навушників

RME ADI-2 DAC

Додайте своїй музиці трохи німецького інжинірингу!
Крмпанія RME займається виробництвом звукового обладнання з 1996 року. Цей німецький виробник справді крутий у тому, що робить. У нас була можливість місяць покористуватися їхнім цифроаналоговим конвертером ADI-2, тож ми постановляємо: навіть найпопулярнішим в США аудіокомпаніям варто хвилюватися. Дуже хвилюватися. У цьому огляді ми аналізуємо звук ADI-2 DAC, його дизайн, упаковку та аксесуари, технічні характеристики і таке інше.

Чіткість звуку та шум
ЦАП RME ADI-2 DAC має безліч прекрасних функцій, і ми незабаром до них перейдемо, але почнемо з якості звуку. Ми скажемо про нього дуже просто: ADI-2 DAC є одним з найкращих за звуком зразків аудіообладнання, який нам зустрічався. Це не просто один із найкращих ЦАП, а один із найкращих зразків серед усього діапазону аудіоапаратури.

Цифроаналогові конвертери – це передусім про шум і таймінг. Їхня мета – конвертувати цифрові та нульові сигнали у звуковий електричний сигнал, і зробити це так, щоб повністю зберігся таймінг запису, а шум був якогомога менший. Чим краще впорається з цим ЦАП, тим кращою буде кінцева якість звуку. Наприклад, ЦАП чіп стандартного смартфона з цим не впорається, а ось DAC чіп у ADI-2 DAC просто вражає. Ще до того як ви почнете возитися з еквалайзером, гучністю та міліардом інших речей, які є в ADI-2 DAC, він вас повністю захопить. Навіть якщо все, що ви робите, це налаштування, підключення навушників та прослуховування музики, ви будете у захваті.

Слід сказати про неймовірну чіткість звуку. Кожен елемент кожної пісні, яку ми слухали, звучав кришталево-чисто та неймовірно реалістично. Звук ADI-2 DAC був натуральним і справжнім, нічого не випирало, нічого не губилося і звучало суперчітко. А шум? Він наближався до нуля. Навіть у найчутливіших внутрішньоканальних моніторах ми нічого не почули. Цей ЦАП піднімає будь-яке обладнання, яке з ним взаємодіє, на новий рівень – від підсилювачів до навушників, – виділяючи кожну деталь та подаючи її в усій красі.

ADI-2 DAC підтримує аудіофайли до 768 кГц. Ця характеристика має вражати незалежно від цінової категорії. Для ціни за ADI-2 DAC це неймовірно. Повірте нам, ми знаємося на ЦАП – ми тестуємо десятки і навіть більше щороку. Навіть порівняно з монстрами за ціною понад 3000 $, ми не зустрічалися з ЦАП, здатними нас вразити так, як ADI-2 DAC. Це надзвичайно!

Інколи компанії встановлюють старе обладнання у нові корпуси і продають як преміальне. Виробники кабелів просять тисячі доларів за продукти, які дуже опосередковано, зовсім незначно впливають на звук. ADI-2 DAC показує, наскільки добре було записано пісню. Попри нашу любов до ADI-2 DAC, він, безумовно, має певні вади. Одна з головних— він не має Bluetooth-підключення. Це є суттєвою проблемою і збиває ADI-2 DAC на пару позицій вниз у нашому списку. Але ми не будемо сильно сварити за це RME,тому що звук у цього ЦАП просто неймовірний.

Підсилювач навушників та потужність
RME ADI-2 DAC – це не просто ЦАП. Це також підсилювач для навушників, що має пару додаткових елементів, які варто вивчити. По-перше, він може керувати будь-якими навушниками чи внутрішньоканальними моніторами, незалежно від імпеданса. Його оснащено окремими виходами як для внутрішньоканальних, так і для повнорозмірних навушників, але містить і налаштування, відоме як Extreme Power.
У нас була купа дуже вимогливих навушників, включно з більш поширеними Beyerdynamic DT 880, які мають імпеданс 600 Ом. Незалежно від того, які навушники ми використовули або якими вимогливими вони були, ADI-2 DAC з легкістю їх витримали. З Extreme Power чи зі звичайною потужністю – у нас не виникло проблем із досягненням гідного рівня гучності.

Вихід внутрішньокнальних навушників також вразив. Ми підключили дорогі навушники з винятковою чутливістю (115 дБ). Якби ми підключили їх до менш якісного ЦАП або підсилювача для навушників, то почули би багато шуму, включно з шипінням, гулом. Але не у випадку з ADI-2 DAC. Все було тихо і чітко.

Виходи для навушників ADI-2 DAC передбачають пару інших практичних опцій. Вони здатні ідентифікувати підключення навушників, тобто цей ЦАП здатний автоматично перемикати виходи. Якщо ви вмикаєте музику, він не починає програвати її автоматично на вашому рівні гучності. Натомість гучність повільно піднімається протягом секунди-двох, даючи вам час на те, щоб вийняти навушники, якщо ви помилково залишили активною функцію Extreme Power. Це винятково важливо, і такий тип функцій ми точно не сподівалися побачити в ціновій категорії.

Еквалайзер та гучність
Якщо з якоїсь причини ви не задоволені звуком басів ADI-2 DAC, то компанія RME передбачила EQ. Це 5-смуговий еквалайзер, який дозволяє вам піднімати чи опускати баси, верхи та середину на потрібний вам рівень. Все це доступно на екрані, розташованому спереду. Ми будемо говорити про цей екран детальніше нижче. Еквалайзер працює прекрасно. І знову ж таки, ми не сподівалися на такий рівень у ЦАП цього цінового діапазону.

Зрештою, ми не встигли використовувати EQ дуже багато. Ми залишилися задоволені якістю необробленого звуку. Ви також можете зберігати до 20 різних пресетів, полегшуючи процес налаштування різних жанрів.
Передбачено також дуже зручну функцію, яку в RME назвали просто Гучність – Loudness. Ось хід їхніх думок: на низьких гучностях музика має тенденцію звучати гірше, ніж на високих. Це відбувається через те, що ми по-різному чуємо різні частоти на різних гучностях. Тож якщо ви слухаєте музику тихо, може виникнути проблема. Увімкніть функцію Loudness, підніміть ручки гучності, басів та високих частот приблизно до 7 дБ (ви можете змінити це значення, якщо хочете). Тепер навіть на низьких гучностях музика майже нічого не втрачає.

DSD відтворення
RME точно знає свою аудиторію. Це люди, які швидше за все витратять 1 000 $ і більше на ЦАП, і це люди, які мають досвід експериментів з DSD аудіо – аудіофайлами ультрависокої якості. Якщо ви підключаєте ADI-2 DAC до джерела, яке відтворює DSD (до DSD256), він автоматично ідентифікує файл і відповідно регулює свої налаштування. Будь-які налаштування Digital Signal Processing (DSP) – іншими словами, налаштування, які впливають на звук до того, як його конвертовано в аналогове аудіо, є деактивованими. Це означає відсутність функцій EQ або Loudness. Окрім того, якщо ви використовуєте режим DSD Direct mode (відтворює DSD аудіо без конвертування його у звичайний PCM (Pulse Code Modulation), який є типом кодування майже для кожного зразка музики, який ви колись чули), він унеможливлює контроль гучності. На нашу думку, це розумне програмування, яке добре працює, навіть якщо воно не змінює того факту, що пошук пристойних альбомів у DSD вимагає певних зусиль.

На додачу до всіх своїх крутих функцій ADI-2 DAC може використовуватися як записувальний пристрій, а особливо – як пристрій для запису DSD аудіо. Його розроблено як для комфортної роботи у професійній студії, так і для прослуховування музики. Цей аспект ми ще не тестували, і говоримо поки що про прослуховування.

Програмне забезпечення DIGICheck Software
Якщо ви використовуєте RME ADI-2 DAC з комп’ютером Apple або Windows – як альтернативою до мобільного пристрою, що також можливо, – тоді ви можете завантажити спеціальне програмне забезпечення DIGICheck. Чудово, якщо вам потрібна додаткова деталь, але вона вам не потрібна для того, щоб користуватися ЦАП.

Дизайн
Цю міцну чорну коробку зроблено з холодного металу. Індикатор живлення є червоним (увімкнене) та білим (вимкнене), і підсвітка завжди горить – якщо чесно вона досить яскрава, тож ви навряд чи захочете розташувати пристрій у себе в спальні. Навколо кнопки гучності є кільце, яке також світиться.

Регулятори та налаштування
Тепер про екран. Це найбільш приваблива для очей річ у ADI-2 DAC, і поруч із неймовірним звуком, вона вирізняє його серед інших ЦАП. Це найпереконливіша функція ADI-2 DAC, і водночас слабке місце.
Ось, що ми маємо на увазі. Екран досконалий – 2" на 1", повноколірний, демонструє все розмаїття інформації про аудіо. Головний екран – State Overview, який відтворює в реальному часі частотну діаграму, а вимірювачі рівня показують гучність і те, які частоти відтворюються. Це неймовірно круто. І найголовніше, цей екран більш ніж виправдовує ціну ЦАП і змушує нас ще більше любити його.

Для навігації меню вам знадобляться не менш ніж чотири різні кнопки та три ручки – ручка гучності та дві меншого розміру, – кожну з яких також можна натискати. Майже неможливо просуватися налаштуваннями на цьому ЦАП, щоб не заплутатися, увімкнути Extreme Power, і дійти до точки, коли потрібне скидання до заводських налаштувань. Меню саме по собі є простим, а інструкція, яка додається до ЦАП, – зрозумілою і нескладною для сприйняття. Але якщо ви хочете отримати максимум від ADI-2 DAC, ви маєте провести з ним якийсь час. Вам треба буде сісти і вивчити, як це все працює, прочитавши інструкцію.

Входи та виходи
Поруч із двома виходами для навушників, розташованими на передній частині ADI-2 DAC, ви маєте лінійний вихід позаду, а також два балансні виходи XLR (прочитайте про них більше тут). Секція входів також проста. Окрім стандартного USB-входу, передбачено коаксіальний вхід та оптичний роз’єм. Як ми вже згадували, нам подобається Bluetooth з’єднання – 5.0, aptX та LDAC забезпечують відмінну якість звуку. Наскільки нам відомо, у RME немає продуктів, які пропонують функцію Bluetooth, що, звісно, прикро. Але на цьому ЦАП ми маємо достатньо фізичних входів та виходів, кожен з яких працює добре і підійде майже для кожної ситуації.

Оновлення
За короткий час, відколи ADI-2 DAC доступний, він став одним із найбільших фаворитів у світі навушників. Перевіряючи дошку оголошень, ви не зможете не натрапити на фото ADI-2. Однак RME поки що не збирається спочивати на лаврах. Нещодавно вони випустили оновлення ADI-2 DAC FS.

Одна зі змін – у схемі ЦАП, яка змінюється з AK4490 на AK4493. Звук кардинально не змінився, але став трохи чистішим, з дещо зміненим співвідношенням сигнал/шум (більше про це тут) та меншими перевантаженнями. RME також понизили поріг шуму на виходах для навушників, що означає, що чутливі внутрішньоканальні навушники мають навіть менше шипіння, навіть на високій гучності. Удосконалили також дистанційне керування. Воно було цілком хорошим, але тепер дизайн повністю змінено. Воно забезпечує прямий доступ до налаштування EQ та crossfeed, без потреби занурюватися в меню.

Що нас справді вразило, так це те, що RME зробили все без віртуальних фанфар. Тихо, послідовно, вони працюють над удосконаленням своїх продуктів і не створюють шуму навколо цього. RME просто роблять речі кращими. Вони не просять користувачів витратити ще кілька тисяч доларів на трохи апгрейджену модель – це просто удосконалення того, що вже є на ринку. Якщо у вас вже є ADI-2 DAC, то цілком можливо, що вам не потрібен апгрейд. Якщо ви думаєте про покупку нового, то це буде прекрасна інвестиція у крутий ЦАП. Ми б хотіли, щоб дедалі більше компаній робили саме так. Наша тверда думка: це один з найкращих ЦАП на ринку на сьогодні. Просто купіть його!

Аксесуари та комплект
Окрім стандартного вибору кабелів живлення та USB, головним аксесуаром ADI-2 DAC є несподівано круте дистанційне керування. Воно не надто ускладнене, і дозволяє вам обирати вхід, змінювати гучність, вимикати аудіо й обирати серед розмаїття пресетів. Вони налаштовані, щоб показати деякі налаштування ADI-2 DAC, але ви можете змінювати їх на будь-що. Якщо у вас багато різних пресетів EQ, наприклад, ви можете обрати їх натисканням кнопки.

Ще один сюрприз – упаковка цього ЦАП була однією з найбільших, які ми колись бачили. Тож розпаковувати його було надзвичайно цікаво.

Що нам сподобалося:
- RME ADI-2 DAC має чудовий звук з неймовірною глибиною, чіткістю та реалістичністю.
- ADI-2 DAC пропонує вражаючий асортимент можливостей за доступною ціною.
- вбудований екран є не просто чітким, але і додає задоволення від використання ЦАП.

Що нам не сподобалося:
- Навігація меню RME ADI-2 DAC вимагає багато роботи, особливо спочатку.
- RME ADI-2 DAC надто складний для тих користувачів, які не володіють технічною термінологією.
- На відміну від інщих ЦАП за співмірною ціною, цей не має Bluetooth або супровідного додатку – кожен з них зробив би налаштування та навігацію меню простішою.

Tags: RME
  • RME ADI-2 DAC

    RME ADI-2 DAC - аудиоинтерфейс Hi-End класса, сочетающий в себе функционал двухканального АЦП/ЦАП, USB-интерфейса и усилителя для наушников. Устройство оказалось настолько популярным среди профессионалов и аудиофилов, что в 2017-ом RME выпустила ограниченным тиражом его специальную версию – ADI-2 Pro Anniversary Edition. Останавливаться на этом немцы не...

    26 863 грн